Kā mazgāties, ja ir atopiskais dermatīts

01/11/2019 d.

Kā mazgāties, ja ir atopiska āda?

Sabiedrībā joprojām valda maldīgi uzskati par to, kā pareizi jāmazgā āda atopiskā dermatīta gadījumā. Viens no būtiskākajiem jautājumiem – cik bieži būtu jāmazgā sausa āda? Lai gan ūdenim raksturīga ādas sausināšana, mazgāšanās ir neatņemama personīgās higiēnas sastāvdaļa. Vai zinājāt, ka ādu ar atopisko dermatītu var mazgāt katru dienu? Galvenais ir atcerēties dažus noteikumus, kuri jums palīdzēs mazināt nepatīkamos iekaisuma simptomus.

Pirmkārt, mazgāties nevajadzētu ilgi – maksimālais laiks nedrīkst pārsniegt 10 minūtes.

Otrkārt, jāizmanto remdens ūdens – ūdens temperatūrai jābūt zemākai nekā ķermeņa temperatūra un jābūt zem 35 °C.

Treškārt, izmantojiet maigu ādas tīrīšanas līdzekli, izvairoties no ziepēm, smaržvielām, krāsvielām un citām ādai kaitīgām vielām. Šīs vielas kairina un sausina ādu, tādēļ pareizam ādas tīrīšanas līdzeklim jāsatur ādu barojošas un ādas barjerfunkciju atjaunojošas vielas.

Visbeidzot, svarīgi pievērst uzmanību arī materiālam, ar kuru mazgājat ķermeni. Tam jābūt dabīgam, vēlams, no lina vai sizāla šķiedras, kas būtu pēc iespējas maigāka pret ķermeņa ādu un neradītu lielāku kairinājumu.

Pievērsiet uzmanību arī dažiem būtiskiem aspektiem uzreiz pēc mazgāšanās. Rūpīgi nosusiniet ādu ar mīkstu dabīgas šķiedras dvieli. Mazgājot dvieļus, gultas veļu un apģērbu, izmantojiet maigu līdzekli bez asas smaržas. 3 minūšu laikā pēc mazgāšanās uzklājiet krēmu; dariet to ik reizi pēc mazgāšanās, noklājot visu ķermeņa ādu. Lietojot ārsta izrakstītus medikamentus, uzklājiet tos tikai kairinājuma vietās.

Atcerieties, ka atopiskais dermatīts ir hroniska ādas iekaisuma slimība, kura ir jāuzmana ik dienu. Zināšanas par atopiskas ādas kopšanu un pareiza ādas higiēna ar laiku palīdz samazināt simptomus un baudīt veselīgu, skaistu ādu. Mīliet sevi un savu ādu!

SHARE