28/04/2021 d.

Atopija.lv seminārs par saules aizsarglīdzekļiem un mazgāšanās līdzekļu lietošanu

Atopija.lv ir norisinājies seminārs par saules aizsarglīdzekļu un mazgāšanās līdzekļu lietošanu un nozīmi atopiskā dermatīta gadījumā. 

  • Saules aizsarglīdzekļi - kādēļ tie būtu jālieto? Kādu SPF saules aizsarglīdzekli izvēlēties? Kā atšķiras UVA un UVB  aizsardzība? Cik bieži ir jāizmanto saules aizsargkrēms dienas laikā? Atbildes uz visiem šiem jautājumiem skaties video zemāk:  

  • Mazgāšanās līdzekļi - kādus mazgāšanās līdzekļus izmantot? Vai nepieciešams izmantot specializētos mazgāšanās līdzekļus, atopiskai ādai? Cik ilgi var vannot mazuli un cik bieži ir ieteicams to darīt? Kas ir zilie graudiņi un kā tos var izmantot? Atbildes uz šiem jautājumiem skaties video zemāk:

 

SHARE

Covid-19 un atopiskais dermatīts

Tā kā atopiskais dermatīts ir hroniska iekaisīga slimība, tad cik liels ir risks inficēties un saslimt ar COVID-19 atopiskā dermatīta slimniekiem?  Īsti nav zināms cik liels risks atopiskā dermatīta pacientiem inficēties ar COVID-19. Literatūrā pausta teorija, ka iespējams risks ir nedaudz lielāks, kas izskaidrojams ar to, ka šiem pacientiem ambulatorā aprūpe kļuvusi grūtāk pieejama, tapēc […]

Lasiet vairāk

Atopiskais dermatīts un saule: kā pareizi kopt atopisku ādu vasarā?

Lielai daļai pacientu ar atopisko dermatītu (AD) ādas stāvoklis uzlabojas siltā un saulainā laikā. Ultravioletiem stariem piemīt īpašības, kas samazina ādā iekaisumu. Šis ir par pamatu fototerapijai jeb gaismas terapijai..

Lasiet vairāk

Kāpēc atopiskais dermatīts pastiprināti izpaužas aukstā laikā?

Gaisa temperatūras pazemināšanās bieži vien ir saistīta ar atopiskas ādas stāvokļa pasliktināšanos. Pastiprinās nieze, apsārtums, āda kļūst sausāka, un līdz ar to arī palielinās diskomforts..

Lasiet vairāk