Kopšana

Kā kopt atopisku ādu?

Atopiskais dermatīts ir hroniska slimība, tāpēc ir svarīgi par to rūpēties pastāvīgi: samazināt niezi un ādas apsārtumu, atjaunot ādas aizsargbarjeru un mitruma līdzsvaru. Atopiska āda „slimo” visa un vienmēr, barjeras funkcija ir traucēta ne tikai izsitumu vietās, bet arī zonās, kas izskatās veselas. Tieši tāpēc vislielākā loma ādas ikdienas kopšanā ir intensīvai ādas mitrināšanai un tās barjeras atjaunošanai.

Higiēna

Atopiskā dermatīta skartas ādas higiēnai svarīgi ir īpaši maigi mazgāšanās līdzekļi. Ir būtiski, lai tie stiprinātu ādas barjeru, nesaturētu ziepes, lai tiem būtu antibakteriālas īpašības un lai tie tādā veidā pasargātu ādu no sekundāras infekcijas.

Intensīva ādas kopšana

Emolientu krēmi – ādas kopšanas līdzekļi, kuri intensīvi mitrina un baro ādu, kā arī atjauno barjeras funkciju, kas, slimojot ar atopisko dermatītu, ir nepietiekama. Tie arī izceļas ar niezi un iekaisumu mazinošām īpašībām. Emolientu krēmi jālieto katru dienu un uz visa ķermeņa, ne tikai uz iekaisušajām vietām.

Ārstēšana ar medikamentiem

Pretiekaisuma preparāti (kortikosteroīdi, kalcineirīna inhibitori) tiek lietoti atopiskā dermatīta saasinājuma gadījumā. Šie zāļu preparāti izceļas ar spēcīgu pretiekaisuma iedarbību un ir jālieto ādas ekzēmas skartajās zonās, t. i., uz sarkanajiem un niezošajiem plankumiem, uz izsitumiem. Ja atopiskais dermatīts ir plaši izplatījies, ārsts var nozīmēt gaismas terapiju vai sistēmiski lietojamas (perorālas vai injicējamas) zāles.